'Wierna' Małogoszcz 5 : 0 (4 : 0) Pogoń Staszów

Wierna: Gugulski; Krzeszowski (71' Foksa), Mi.Kołodziejczyk, Bała, Zawłocki; Wijas (68' Malinowski), Kowalski (73' Supierz), Ma.Kołodziejczyk, Hajduk, Smolarczyk (77' Krzyżyk)

bramki: 9', 63' Kowalski, 11' Hajduk, 16' Smolarczyk, 34' Bała

...

Konia z rzędem temu kto powiedział by, że 'Wierna' tak łatwo i w takim rozmiarze rozprawi się z trzecią drużyną ligi. Na boisku grała tylko jedna drużyna, goście wyszli na boisko i byli tylko na nim obecni.

Sygnał do strzelania dał Janek Kowalski, który widząc wysuniętego bramkarza Pogoni zdecydował się na strzał z połowy boiska tym samym lobując go otworzył wynik meczu. Niespełna dwie minuty później szybka kontra 'Wiernej' i w sytuacji sam na sam Seba Hajduk na raty ale skutecznie zdobywa dla nas drugą bramkę. Staszowianie chyba nie bardzo wiedzieli w co tu się gra, a nasz zespół pięć minut później ponownie wyprowadził szybką kontrę. Prostopadłą piłkę między dwóch obrońców dostał Michał Smolarczyk, wyszedł sam na sam i umieścił futbolówkę w siatce. Po kwadransie gry 3 : 0, kto by przypuszczał... Ataki naszej drużyny trwały dalej. W 34min. po rzucie rożnym i uderzeniu piłki głową przez Michała Bałę cieszyliśmy się ze zdobyczy bramkowej po raz czwarty. Z wynikiem 4 : 0 zakończyło się pierwsze 45 minut tego jednostronnego pojedynku.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, a konkretnie do gry wzięli się goście, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia bramki. Nasi zawodnicy spuścili trochę z tonu i pozwalali na więcej 'staszowianom'. Mimo wszystko żadna ich akcja nie zakończyła się zdobyciem bramki, natomiast jeszcze jedną dorzucił nasz zespół. Obrońców Pogoni Staszów przy wyprowadzaniu piłki zaatakował Marcin Kołodziejczyk, przechwycił ją i dograł w pole bramkowe do Janka Kowalskiego, który strzelił w tym meczu swoją drugą bramkę a piątą dla naszego zespołu.

Tym samym wynik 5 : 0 poszedł w świat, a 'Wierna' umocniła się na pozycji lidera.

Kolejne spotkanie ligowe gramy w sobotę 30 kwietnia o godz. 11.00 na wyjeździe z Neptunem Końskie.

W środę natomiast ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN - 'Wierna' Małogoszcz vs Korona II Kielce. Start o godz. 17.00.